1 דקות קריאה
חדש בית שמש-סיון תש"פ

יהושע הדס

בשנים האחרונות לקראת תחילת כל מסכת במסגרת לימוד 'הדף היומי', דואג הרה"ג ר' עמרם בינט להפיץ מודעות מעניינות בכדי לחזק את המודעות של לימוד הדף היומי ולהביא לומדים חדשים שיצטרפו לשיעורים.

לקראת תחילת המחזור החדש בדף היומי שהחל בחודש טבת האחרון נערך קמפיין של ממש, קהל אדיר הצטרף לקובעי העיתים לתורה, ובבית שמש עצמה נוספו שיעורים חדשים בכל שכונות העיר. אך למרבה הכאב בין נפגעי הקורונה גם נמצאים שיעורי הדף היומי המתייחסים בעקביות, ובשל סגירת בתי הכנסת היו שיעורים שהתפרקו, חלק עברו לטלפונים, אבל חל רפיון.

הרב עמרם בינט מגיד שיעור בדף היומי בשלשה שיעורים מדי יום, בבית מדרשו של כ"ק אדמו"ר מלעלוב שליט"א ובבית מדרשו של כ"ק אדמו"ר מויזניץ שליט"א מבית שמש, הוציא השבוע עם החזרה לבתי הכנסת סדרה של מודעות לחיזוק הדף היומי.

בשיחה עם 'חדש' מסביר הרב בינט מה עומד מאחורי היוזמה: "לצערנו הרב בתקופה הקורונה הרבה בתי כנסת נסגרו והרבה שיעורים התבטלו בשל כך, כידוע שבהתחלת הש"ס השקיעו עמל רב כדי להרבות חיילים ופעלים לדף היומי, ולכך הלב נקרע לראות איך שכל העמל הרב ירד כמעט הכל לטמיון".

"לכן" ממשיך הרב בינט, "כמו להבדיל שכל עסק מנסה עכשיו בכל דרך להחזיר את הלקוחות לחנויות, כך גם אני כמפיץ תורת הדף היומי וכמגיד שיעור בשלשה שיעורים מנסה בכל הכח להחזיר עטרה ליושנה ולחזק את השיעורים".

הרב בינט אומר: הציבור דורש, הציבור מבקש, הציבור מתחנן - תחזיר אותנו לשיעורים. המכה בפטיש היה הרה"ג רבי קלמן וויס שליט"א שמעודדני ומחזקני תמיד במעשי ידי להפיץ את רעיון הדף היומי, שעתה ביקש ודרש במפגיע שאני יעשה את המודעות כמה שיותר מהר, בכדי להשיב את כל לומדי השיעורים חזרה אל בית המדרש.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.